04.06.2023, meniny má
18. októbra 2021

Vybudujme spolu so zborom skautov oddychovú zónu. Pozývame vás na spoločnú brigádu na nábreží

Vybudujme spolu so zborom skautov oddychovú zónu. Pozývame vás na spoločnú brigádu na nábreží
Zdroj: Seredsity.sk
reklama

V rámci 80. zboru Ginko Piešťany bol 7. októbra 2015 v Seredi založený 1. oddiel skautov a skautiek, čím sa začala písať novodobá história skautov v Seredi. Samostatný zbor pod názvom 82. zbor Polaris Sereď vznikol po dvoch rokoch fungovania oddielu 5. októbra 2017. Zbor je nižšou organizačnou jednotkou slovenského skautingu. Ak sa chcete o seredských skautoch a ich histórii dozvedieť viac, kliknite na náš starší článok.

Oddychová zóna Nábrežie Garbiarska

Skauti pracujú na vybudovaní oddychovej zóny na nábreží Váhu pri ulici Garbiarska. Tento projekt bol podporený z Participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja v roku 2020. V spolupráci s OZ Vodný hrad, ktoré doplní tento oddychový priestor o náučný chodník s názvom „Seredské lodné mlyny – zabudnutá história“, tak skrášlia a zrenovujú priestor, ktorý je dlhšiu dobu nevyužívaný.

Skautom sa už podarilo vybudovať unikátnu bylinkovú špirálu či ohnisko, ku ktorým neskôr pribudli nové lavičky či mólo, kde si Seredčania môžu vychutnávať pohľad na rieku Váh a oddychovať v našej prírode.

Zdroj: FB 82. zbor Polaris Sereď

reklama

Zdroj: Seredsity.sk

Brigáda na nábreží

Skauti teraz pozývajú Seredčanov na brigádu na nábreží, ktorá sa bude konať v sobotu 23. októbra 2021. Sklo, odpad, nebezpečné konáre a vyschnuté stromy už budú odstránené. Verejnosť sa tak môže zapojiť do budovania oddychovej zóny. Tak môže byť nábrežie nielen využívané a udržiavané, ale aj kontrolované a vydrží nám všetkým dlhšie.

Cieľom sobotňajšej brigády budú finálne úpravy terénu a vysiatie trávy. Skauti by chceli vytvoriť aj štrkový chodník a osadiť krmítko a búdky pre vtáčiky. Podľa možností si treba priniesť jedlo a pitie, rukavice, hrable, lopatu, fúrik a prípadne aj kovadlinové nožnice na dreviny alebo krovinorez.

ZDROJ: FB 82. zbor Polaris Sereď

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB 82. zbor Polaris Sereď, skautisered.sk
Zdieľať na Facebooku