17.05.2021, meniny má
22. novembra 2020

Prehľad najčítanejších článkov tohto týždňa. Postrehli ste všetky aktuality?

Prehľad najčítanejších článkov tohto týždňa. Postrehli ste všetky aktuality?
Zdroj: pametnaroda.cz/pixabay.com/Michal Dinga
reklama

Aj tentokrát vám prinášame prehľad článkov, ktoré Seredčanov za uplynulý týždeň zaujali najviac. Sme radi, že sa spoločne s nami aktívne zaujímate o dianie v meste, a tak tu nájdete výber toho najlepšieho. A ktorý článok ste si obľúbili práve vy?

Cenu pamäti národa získala Seredčanka Alžbeta Vargová

Pri príležitosti výročia Nežnej revolúcie (17. novembra) bola Alžbete Vargovej udelená Cena Pamäti národa. Príbeh odvážnej Seredčanky zaujal mnoho čitateľov a niet sa čomu diviť. O jej neuveriteľnom živote a zásluhách sa dočítate viac v tomto článku. So svojím bratom pomohla uniknúť väzňovi z tábora a svoje detstvo prežila v domčeku na židovskom cintoríne. Tieto svedectvá z krutých čias si treba neustále pripomínať, aby sa už nikdy v budúcnosti nezopakovali.

Zdroj: pametnaroda.cz

Máte doma ukážkového drobca? Prihláste ho do súťaže

Pre každého rodiča je jeho dieťa to najmilšie, stačí vybrať najlepšiu momentku a zapojiť ho do súťaže o Dieťa roka 2020, ktorú organizuje Svet Evity. Odmenou sú skvelé ceny v šiestich súťažných kategóriách. Vek prihláseného dieťatka musí byť maximálne do 7 rokov. Spôsob, akým sa zapojiť do súťaže, a všetky vynikajúce výhry nájdete na tomto odkaze. Výhercom sa tak môže stať práve váš malý Seredčan.

Zdroj: pixabay.com

Novým vedúcim oddelenia životného prostredia môžete byť práve vy

Mnohých Seredčanov tento týždeň zaujala nová pracovná príležitosť, ktorá poteší najmä ochrancov prírody a všetkého, čo je s ňou spojené. Mesto vyhlásilo výberové konanie na pozíciu vedúci oddelenia životného prostredia. Všetky potrebné informácie, ako náplň práce, kvalifikačné predpoklady a spôsob odmeňovania sa dozviete v tomto článku.

Zdroj: Seredsity.sk

Na Slovensku pribudne nový štátny sviatok

K piatim štátnym sviatkom pribudne 28. október ako Deň vzniku samostatného česko-slovenského štátu, no napriek tomu si v tento deň doma neoddýchneme. Hoci bude štátnym sviatkom, nebude dňom pracovného pokoja, no zamestnanci aspoň dostanú odmenu za prácu cez sviatok. Okrem toho pribudlo aj viacero pamätných dní, ktorých zoznam nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: pixabay.com

Podporte článok zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku