19.05.2024, meniny má
18. apríla 2024

Cirkevná základná škola v Seredi prichádza s novou identitou a predstavuje svoje nové logo, ktorým potvrdzuje moderný a úspešný vývoj školy

Cirkevná základná škola v Seredi prešla počas dlhých rokov obrovskou premenou, ktorú sme vám odprezentovali aj prostredníctvom našich článkov. Okrem toho je táto škola výnimočná aj vďaka moderným výučbovým programom, ktorými sa výrazne odlišuje od iných škôl.

Cirkevná svoje neustále napredovanie a vývoj teraz podčiarkuje novou identitou školy, s ktorou prichádza aj nové logo, ktoré symbolizuje dynamického ducha a moderné vzdelávanie, ktoré táto škola poskytuje svojim žiakom.

Nové logo tejto seredskej školy symbolizuje spojenie medzi tradičnými prvkami, hodnotovým nastavením školy, kresťanskou tradíciou a moderným vzdelávaním. Svojim dynamickým a inovatívnym dizajnom zaujme pozornosť nielen žiakov a rodičov, ale aj celého okolia.

Cirkevná škola tak reaguje na výraznú dynamiku života mladého človeka, odráža význam dosiahnutých úspechov a nastavuje nové ciele. Vďaka novej identite tak nielen žiaci, ale aj samotní učitelia budú s hrdosťou reprezentovať všetky hodnoty, ktoré táto škola predstavuje.

reklama

Zdroj: Seredsity.sk

Nový školský rok tak bude pre všetkých žiakov a rodičov ešte o niečo výnimočnejší. Táto základná škola tak prichádza s novým a moderným nádychom, ktorý podčiarkne jej dlhoročné smerovanie a fantastické úspechy, ktoré v tomto školskom roku zbierala v obrovskej miere.

Vedeli ste, že Cirkevná ZŠ v Seredi sa aj v tomto roku na základe merateľných ukazovateľov stala najlepšie hodnotenou školou v meste Sereď i v okrese Galanta? Tento úspech sa dá považovať za úžasný výsledok celého kolektívu základnej školy. Výsledok systematickej, jasnej a zrozumiteľnej spolupráce pedagógov, žiakov a rodičov.

Zdroj: Cirkevná základná škola v Seredi

 

Čo vyjadruje nové logo Cirkevnej základnej školy?

Pri určení loga, charakteristickej typografie, nosných farieb a tvarov či stanovení naratívu škola jasne deklaruje svoju serióznosť a stabilitu v stále sa meniacom prostredí. Pomocou zachovávania pravidiel jej komunikácie v rámci vizuálnej identity “predáva” svoj zmysel pre poriadok, konzistentnosť a pevné hodnoty. Zároveň ukazuje svoj záujem o otvorenú komunikáciu, vystiera ruku k svojim záujemcom alebo priaznivcom.

Pre svojich žiakov či zamestnancov prestáva byť škola iba klasickou inštitúciou, ale prostredníctvom vizuálnej identity získava tvár priateľa, hovorí jazykom, ktorému rozumejú a tak sa stáva súčasťou ich života a vlastnej identity, na ktorú môžu byť hrdí.

Zdroj: Cirkevná základná škola v Seredi

Či sa už jedná o propagáciu samotnej školy a jej aktivít (plagáty, pozvánky, brožúry) alebo orientačný systém v jej budove či základné dokumenty (vizitky, hlavičkový papier, obálky) alebo tzv. “merch” (propagačné a darčekové materiály – zápisníky, perá, tričká, čiapky, nálepky).

Vizuálna identita školy je dôležitá nielen pre propagáciu samotnej školy a jej aktivít, ale aj pre komunikovanie jej profesionálnosti a kvality.

Moderná vizuálna identita priláka pozornosť a zaujme potenciálnych žiakov a ich rodičov, čím pomáha pri získavaní nových žiakov a udržiavaní pozitívneho vzťahu so súčasnými rodičmi a žiakmi. Okrem toho, atraktívna vizuálna identita pomáha aj pri orientácii v budove školy a podporuje pocit hrdosti a identity medzi študentmi.

Zdroj: Cirkevná základná škola v Seredi

Fantastické na tomto celom je fakt, že novú identitu vytvorila bývala žiačka Cirkevnej základnej školy – Sára Mária Seidlová. Veľmi nadaná mladá žena, ktorá študuje architektúru tak dokázala preniesť svoj výnimočný vzťach k tejto škole do novej identity, ktorá sa nám veľmi páči.

Sára bola súčasťou aj článku o úspešných absolventoch Cirkevnej, ktorý si môžete prečítať na tomto odkaze a spoznať tak úspešných ľudí, ktorým táto škola dala vynikajúce základy do ďalšieho života a vzdelávania.

Zdroj: Cirkevná základná škola v Seredi

Zdroj: Cirkevná základná škola v Seredi

Zápis na Cirkevnej základnej škole v Seredi

Už tento mesiac máte možnosť zapísať vaše dieťa na túto skvelú základnú školu. V najbližšom školskom roku (2024/2025) sa otvárajú dve triedy 1. ročníka.

Trieda s tradičným programom a trieda s bilingválnym programom, v ktorej je rozšírené vyučovanie anglického jazyka už od prvého ročníka. Elektronickú prihlášku môžete podávať do 27. apríla 2024 a vyplniť si ju môžete na tomto odkaze.

Zápis žiakov sa bude konať:

  • piatok 26. apríla 2024 v čase od 14.00 do 17.30 hod.,
  • sobotu 27. apríla 2024 v čase od 9.00 do 12.00 hod.

V prípade, že by ste sa chceli o samotnej škole dozvedieť viac, odporúčame vám nižšie vložené články. Môžete si tak z pohodlia domova pozrieť nielen priestory školy, ale dozvedieť sa aj dôležité informácie o ich moderných vzdelávacích programoch, ktorými sa odlišujú od iných škôl v našom meste.

Zdroj: Cirkevná základná škola v Seredi

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Cirkevná základná škola v Seredi

Zdieľať na Facebooku