21.05.2024, meniny má

Toto je 15 najpopulárnejších článkov za rok 2018. Čo bavilo Seredčanov najviac?

31. decembra 2018
31. decembra 2018

Toto je 15 najpopulárnejších článkov za rok 2018. Čo bavilo Seredčanov najviac?

reklama

Už o pár hodín spoločne privítame nový rok 2019 a my sme sa rozhodli, že je to aj správny čas na bilancovanie. V prvom rade by sme sa vám všetkým chceli poďakovať za obrovskú priazeň a podporu, ktorú sme hneď od začiatku našej cesty cítili.

Ukázali ste nám, že v Seredi je obrovský záujem o moderné regionálne online médium, ktoré prináša pozitívny a zaujímavý obsah. My sme vám za to veľmi vďační. Ďakujeme vám, že ste na našom webe a facebookovej stránke vytvorili úžasnú komunitu ľudí. Viete dať najavo vaše nadšenie a úprimnú radosť, rovnako však viete vyjadriť aj váš kritický názor. Konštruktívne a slušne pod svojím menom. Ďakujeme.

V roku 2019 samozrejme pokračujeme ďalej. Chceme pre vás tvoriť ešte viac zaujímavého a exkluzívneho obsahu z nášho mesta a regiónu. Aj z tohto dôvodu budeme hľadať do našej redakcie posily, ktoré nám pomôžu s písaním kvalitných článkov.

Ohliadnime sa však teraz späť na najpopulárnejšie články na našom webe v roku 2018. Poradie článkov je náhodné a nie je zoradené podľa počtu zobrazení. Do úvahy sme brali aj vašu odozvu na našom Facebooku či Instagrame. Je medzi nimi aj váš obľúbený?

reklama

Interaktívne porovnanie histórie a súčasnosti

V tomto článku sme vám ukázali, ako to vyzeralo v Seredi pred dvadsiatimi rokmi. Interaktívnym spôsobom ste si mohli jednoducho porovnať rôzne lokality nášho mesta. Jedným pohybom prstom ste odhalili zmeny, ktorými mesto prešlo. Tieto zmeny si niekedy ani neuvedomujeme, nakoľko človek si prirodzene na nové veci zvykne a na tie staré zabudne. Pripomeňte si ešte raz podoby nášho mesta z obdobia vášho detstva alebo mladosti. Stačí, ak kliknete na tento odkaz.

Tváre Mesta

Tento projekt ste si doslova zamilovali. Hneď od prvého článku ste nám ukázali, že tento obsah vás naozaj zaujal, že ho jednoducho robíme dobre. Samozrejme, bez respondentov by to nešlo. Preto aj im ďakujeme, že nám prezradili niečo zo svojho života a dali nám tak možnosť robiť tento unikátny projekt. V novom roku sa môžete tešiť aj na nové tváre mesta Sereď. Príbehy Seredčanov nájdete tu.

Miesta na opekanie v Seredi

Vaše pozitívne reakcie si získal aj článok s informáciami o nových miestach na opekanie v campingu pri Váhu. Mnohí ste nám priamo do komentára poslali aj fotku z opekačky v novej lokalite, čo nás veľmi teší. Zdá sa, že všetky nové lavičky aj ohniská sú zatiaľ na svojom mieste a my pevne dúfame, že si tieto nové miesta budeme môcť v Seredi ešte dlho vychutnávať. Ak ste ich tento rok nestihli využiť, ten budúci si určite nejaký ten špekáčik či klobásku na týchto miestach opečte.

Veteránsky poklad ukrytý v garáži

Príbeh Seredčana, ktorý odišiel do Ameriky, aby si splnil svoj sen, sa behom jedného dňa stal virálny a obletel naše mesto a okolie. V článku môžete vidieť fotografie samotného zberateľského skvostu, ktorý viac ako 18 rokov čakal v garáži, kým ho niekto znovu naštartuje. Prečítajte si, ako sa vzácne auto dostalo z Ameriky až do Serede. Článok nájdete tu.

Kukuričné bludisko

V neďalekej obci Vlčkovce vznikol super nápad pretvoriť obyčajné pole s kukuricou na kukuričné bludisko. V poli s rozlohou 2,5 hektára bola vytvorená trasa s dĺžkou 1,9 kilometra a po celom bludisku boli rozmiestnené tabuľky s hádankami. Po našom článku zaplavili sociálne siete fotky a videá priamo z tohto bludiska a musíme uznať, že nápad to bol naozaj skvelý. Dočkáme sa ho aj budúci rok? Uvidíme 🙂

Michal Sokol (Rozhovor)

Absolvent seredského gymnázia si vybral netradičné remeslo, ktoré prerástlo až do vášne vytvárať jedinečné umenie na ľudskom tele. To, ako vyzerala jeho cesta od prvých kresieb až k profesionálnej tvorbe s vlastným tetovacím štúdiom v Seredi, sa dočítate v tomto rozhovore. Mišovi prajeme veľa úspechov a spokojných klientov aj v roku 2019.

Historické a vzácne fotografie mesta Sereď

Jednoznačne ste nám ukazáli, že história je jedna z tém, o ktorú sa aktívne zaujímate. Preto sme zo známej knihy Sereď: dejiny mesta z roku 2002, ktorú zostavili E. Vrabcová a R. Petrovič, vybrali zaujímavé fotografie z nášho mesta. Niektoré sú viac než 100 rokov staré. Zámerne sme vybrali fotografie, na ktorých ešte môžete rozpoznať niektoré seredské ulice, budovy alebo stavby. Článok si môžete vychutnať na tomto odkaze.

Unikátna séria fotiek patanských krojov

Hlavnou myšlienkou podujatia Svadba v Pate bola rekonštrukcia dobovej svadby z 20. storočia. Je totiž veľmi dôležité udržiavať tradície a nezabúdať na to, odkiaľ pochádzame. Aj touto cestou chceme preto poďakovať všetkým, ktorí sa na tomto podujatí podieľali. Svadba v Pate nebola výnimočná len samotnou ideou, ale aj dobovými a jedinečnými krojmi. Tie sa podarilo zachytiť unikátnym spôsobom fotografke Lenke Beluskej, ktorú sme poprosili, aby nám k samotným fotkám a o spôsobe fotenia prezradila trochu viac.

Ako dobre poznáte Sereď? Otestujte svoje vedomosti

Viete, aký je počet obyvateľov nášho mesta alebo, aký názov mala Sereď v 14. storočí? Správnu odpoveď na tieto a ďalšie zaujímavé otázky ste sa mohli dozvedieť v našom prvom kvíze. A keďže vás kvízy bavia, vytvorili sme ich pre vás v roku 2018 celkom sedem a určite v nich budeme pokračovať. Ak máte nápad na zaujímavú tému pre kvíz, kľudne nám napíšte do komentára.

Život mu zmenila osudná noc, po ktorej strávil 9 rokov života vo väzení

Skutočný príbeh z nášho mesta si získal srdcia mnohých Seredčanov. Tento článok zaznamenal rekordnú čítanosť a Peter naozaj pocítil vašu pomoc. Sme veľmi radi, že dobrých ľudí je v Seredi veľa a mnohí Petrovi v ťažkých chvíľach pomohli. Peter dostal šancu na nový a dôstojný život. To, ako ju využije, je už len na ňom. Prečítajte si celý príbeh na tomto odkaze.

Vianočný kamión Coca Cola

Dátum 10. december sa mnohým z nás zapísal do pamäti ako deň, kedy sme mohli vidieť tento legendárny kamión na vlastné oči v Seredi. Deti sa tak konečne dočkali Santa Clausa a jeho škriatkovských pomocníkov, ktorí sa postarali o skvelú atmosféru a výbornú náladu všetkých zúčastnených. Pozrite sa na článok a krásne fotky od Lukáša Klča.

Krásne hasičky zo Šintavy rozpálili celé Slovensko

Fotograf Róbert Horáček nafotil hasičky z DHZ Šintava. Fotky za pár dní zdieľali mnohé slovenské média a naše krásne Šintavanky mohlo vidieť celé Slovensko. Dievčatá, ktoré môžete vidieť na fotkách, sa tejto ušľachtilej činnosti venujú aj v reálnom živote. Pozrite si tento jedinečný kalendár v našom článku, ktorý nájdete, keď kliknete sem.

5 dôvodov, prečo by ste mali navštíviť bistro Rambus

Hlavné menu je zostavené z jedál, ktoré vás nielen kvalitne zasýtia, ale navyše aj uspokoja vaše chuťové poháriky. Môžete si vybrať špeciality z ázijskej kuchyne, milovníkom mäsa zasa odporúčame marinované rebrá s bbq omáčkou. Vybrať si môžete aj z ponuky burgerov, ktoré sa tu pripravujú naozaj poctivo a z kvalitných surovín, vďaka čomu ich môžeme označiť za najlepšie v našom meste. Zbiehajú sa vám slinky? Prečítajte si viac v celom článku.

Predstavujeme vám ŠKF iClinic Sereď

ŠKF iClinic Sereď je náš domáci futbalový klub s viac ako storočnou históriou. Momentálne zažíva svoje najkrajšie obdobie vďaka postupu do Fortuna ligy a po krásnom jesennom štarte zimuje na výbornom 5. mieste. Predstavenie jednotlivých hráčov a celého realizačného tímu zaujalo naozaj mnoho ľudí. Tento článok dokázal, že futbal má v našom meste stále najsilnejšiu fanúšikovskú základňu. Článok je od vás vzdialený na jedno kliknutie.

Tento rómsky hit roztancoval Sereď

Bihary Family je unikátny hudobný projekt, pretože spája troch ľudí z jednej rómskej rodiny a všetci sú zároveň Seredčania. Ide o tretiu silnú generáciu rómskych hudobníkov z Čepeňa. Meno Bihary je v Seredi známe ako záruka kvalitnej muziky a dokazujú to aj v tejto skvelej skladbe ČuČa. Čítajte ďalej a pozrite sa, ako vyzerá seredský rómsky reggaeton.

Páčil sa vám výber týchto článkov? Podporte ich zdieľaním

Zdieľať na Facebooku